W pracy redakcyjnej stosujemy różne systemy organizacji cytowań w publikacjach, uzależnione od danej dyscypliny naukowej (m.in. Chicago, APA, MLA, Harvard). Mając na uwadze coraz większe wymagania stawiane publikacjom naukowym przez świat cyfrowy, w naszej pracy przywiązujemy szczególną wagę do jakości opisów bibliograficznych.
Zdajemy sobie sprawę z wielości dostępnych stylów bibliograficznych, do których dostęp został znacząco ułatwiony dzięki menadżerom bibliografii takim jak Zotero, Mendeley oraz EndNote, a także dostępnym w ich ramach bibliotekom stylów. Jednak jako wydawnictwo przez lata doświadczeń dla tekstów w języku polskim wypracowaliśmy własną, sprawdzoną normę wydawniczą.
W przypadku tekstów w języku angielskim przyjęliśmy stosowanie stylu bibliograficznego Chicago w wersji Author-Date. Przewodnik tego stylu jest dostępny The Chicago Manual of Style Online.
Z kolei dla tekstów w innych językach (np. francuski, hiszpański, portugalski) styl Chicago jest podstawą dla opracowania stylu bibliograficznego. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, by odwzorować zwyczaje ortograficzne i interpunkcyjne właściwe danemu językowi, aby ułatwić komunikację z użytkownikami tego języka.