Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Semper fidelis. Dzieje Pułku 6 Pancernego "Dzieci Lwowskich"

Waldemar Handke

Wydawnictwo Napoleon V, 2015
Stron: 436
Dział:
ISBN: 9788378893745
 
 
 

 

Waldemar Handke

Wydawnictwo Napoleon V, 2015

Dział:

Stron: 436

ISBN: 9788378893745

Waldemar Handke – historyk, archiwista, dr hab. prof. nadzw. Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej, współtwórca i prezes, powołanego do życia w 1995 r., Instytutu im. gen. Stefana "Grota" Roweckiego, redaktor naczelny pisma "Grot. Zeszyty historyczne poświęcone historii wojska i walk o niepodległość". Działacz społeczny. Członek ŚZŻAK oraz ZWPOS.

Zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim historię najnowszą, zagadnienia bezpieczeństwa i historię wojskowości. Zainteresowania historią wojskowości koncentrują się wokół dziejów broni pancernej w 2. KP. Znajduje to odbicie w publikowanych książkach i artykułach. Jest też współredaktorem serii wydawniczych: Źródła do dziejów 2. Korpusu Polskiego (do tej pory ukazało się 7 tomów) oraz: Studia i materiały do dziejów 2. Korpusu Polskiego (do tej pory ukazało się 8 tomów).

W jego opracowaniu ukazały się wspomnienia żołnierzy Pułku 6 Pancernego "Dzieci Lwowskich": A. Majewskiego, Przez cztery kontynenty... Od Lwowa do San Francisco. Wspomnienia żołnierza "Dzieci Lwowskich" (Leszno-San Francisco 2004) oraz A. Kuźniara, Na drogach życia... Wspomnienia żołnierza Pułku 6 Pancernego "Dzieci Lwowskich" (Leszno 2008).

Książka Semper Fidelis. Dzieje Pułku 6 Pancernego "Dzieci Lwowskich"ukazała się po raz pierwszy nakładem Instytutu im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Lesznie, w 2006 roku.