Wydawnictwo
Kliknij aby przejść do Wydawnictwa

Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora

Ryszard Horowitz

Wydawnictwo: Znak, 2014
Stron: 458
Dział:
ISBN/ISSN: 9788324031832

 

Autor: Ryszard Horowitz

Wydawnictwo: Znak, 2014

Dział:

Stron: 458

ISBN/ISSN: 9788324031832

Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.

Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską „Piwnicę pod Baranami”. Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.
W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy’m Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.
To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.
Życie niebywałe zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.

Ryszard Horowitz – urodził się w Krakowie w 1939 r., podczas wojny trafił do getta i obozów, jest jednym z ocalonych przez Oskara Schindlera z Auschwitz. Ukończył krakowską ASP. W 1959 r. wyjechał do USA, gdzie przebywa do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Od 1967 roku prowadzi własną agencję fotograficzną. Jego prace wystawiane są na całym świecie.