Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Polscy_urzednicy_wyzszego_szczebla_w_Bośni_i_Hercegowinie_w_latach_1878_1918

Polscy urzędnicy wyższego szczebla w Bośni i Hercegowinie w latach 1878-1918

Monografia dra Tomasza Jacka Lisa wnosi nowy i oryginalny wkład w poznawanie historii polskiej emigracji urzędniczej w Bośni i Hercegowinie pod okupacją austro--węgierską (1878-1918) i po aneksji w 1908 r. (w pewnej mierze i do 1939 r.), a częściowo i w poznanie historii samej prowincji. Dr Lis przeprowadził szerokie badania archiwalne i biblioteczne, a rezultaty swoich badań umiejętnie zaprezentował w niniejszej monografii.
Z recenzji prof. dra Damira Agičića

Tomasz Jacek Lis (ur. 1988 w Limanowej), doktor historii, bałkanista. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Staże naukowe odbywał również na uniwersytetach w Bośni i Hercegowinie (Sarajewo), a także w Chorwacji (Split). W swoich badaniach zajmuje się związkami Polaków z południową Słowiańszczyzną w XIX i XX w., jak również naukami pomocniczymi historii. Autor kilkudziesięciu artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych. Współpracownik w projektach polsko-bośniacko-hercegowińskich, a także polsko-chorwackich. Członek redakcji czasopisma „Kulturna Baština” w Splicie.

Cena: 41,40 zł

Wydanie drukowane

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa