Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce

Tomasz Pospieszny

Wydawnictwo Po Godzinach, 2020
Stron: 400
Dział:
ISBN: 9788366546110
Wydanie drukowane
 

49,90 44,91

Pozycja dostępna

 

Tomasz Pospieszny

Wydawnictwo Po Godzinach, 2020

Dział:

Stron: 400

ISBN: 9788366546110

 Maria zawsze cierpiała skrycie nad tym, iż świat chce ją widzieć inną niż ona jest w istocie. Jednocześnie zawsze starała się ukryć swoje problemy i swoją wrażliwość przed ludźmi nienależącymi do jej najbliższego kręgu. Tomasz Pospieszny, od dzieciństwa zafascynowany postacią wielkiej uczonej, z wielką atencją, ale również z dbałością o wiarygodne udokumentowanie każdej informacji, pozwala wejrzeć czytelnikom w tę sferę jej życia. Jednocześnie, posiadając kompetencje w zakresie nauk ścisłych, w sposób przystępny opisuje znaczenie i miejsce odkryć i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie na tle innych badań oraz stanu wiedzy jej współczesnych. To stanowi o szczególnych walorach tej książki.
dr inż. Piotr Chrząstowski
prawnuk Józefa Skłodowskiego
Wielowymiarowy, nie hagiograficzny ani nadmiernie krytyczny, ale prawdziwy portret tej niezwykłej kobiety. Ten obraz kreślony jest przez autora z pewnym emocjonalnym zaangażowaniem, gdyż Maria Skłodowska-Curie fascynowała go od szkolnych lat i cały czas pozostaje on wierny swojej fascynacji. Autor posiada również w swym pisarstwie zdolność do naukowego i krytycznego spojrzenia na zjawiska badawcze i odkrycia naukowe oraz opisywania emocjonalnych doznań wielkich ludzi nauki. Dlatego jego książka, wzbogacona licznymi fotografiami, jest lekturą, która sprawia zainteresowanemu czytelnikowi satysfakcję intelektualną i emocjonalną.
dr Stanisław Galant
Maria Skłodowska-Curie mądrość serce diamentowy charakter... Tomasz Pospieszny odkrywca zakamarków Jej umysłu, serca i duszy Nigdy wcześniej Maria Skłodowska-Curie nie była mi tak bliska, jak po przeczytaniu książki Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce
prof. dr hab. Bogumił Brycki
Zakład Produktów Bioaktywnych
Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu