Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Płynąc w ciemnościach

Tomasz Jędrowski

OsnoVa, 2020
Stron: 258
Dział:
ISBN: 9788366275089
 
 
 

 

Tomasz Jędrowski

OsnoVa, 2020

Dział:

Stron: 258

ISBN: 9788366275089

 Siermiężna Warszawa okresu PRL-u. Na ulicach szarzyzna. Półki sklepowe świecą pustkami. W takich warunkach poszukiwanie szczęścia jest jeszcze trudniejsze niż dziś. A może nie? Na to pytanie odpowiesz sobie przy okazji lektury książki „Płynąc w ciemnościach” Tomasza Jędrowskiego. Co ciekawe, autor pisze o niezwykłej miłości, która narodziła się w komunistycznej Polsce, choć sam nie mieszkał w kraju w tamtym czasie. Potrafił jednak przywołać specyfikę życia ludzi w okresie komuny i opisać ich codzienność z dużą wiarygodnością.

Kim są zakochani w książce „Płynąc w ciemnościach”?

Możesz się zdziwić, że autor pisze o miłości Janusza i Ludwika. Początkowo ich związek wydaje się nie mieć racji bytu. Kłócą się, głównie o politykę i przyszłość kraju. Jako czytelnik staniesz się świadkiem ich emocjonujących dyskusji – pozwolą Ci one lepiej poznać te postacie. Czy mężczyźni odważą się być sobą i żyć tak, jak chcą?

Książka „Płynąc w ciemnościach” to debiut literacki Tomasza Jędrowskiego, który chciał przybliżyć Ci miłość – piękną, nieco naiwną, zdolną do przenoszenia gór, jeśli tylko odpowiednio się w nią zaangażujesz. Bohaterowie powieści powoli dają się porwać miłości. Pojawia się ona między nimi naturalnie, a uczucie to skonfrontowane jest z trudną rzeczywistością peerelowskiej Warszawy. Czy Janusz i Ludwik będą szczęśliwi? Przekonaj się sam!