Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Prawo konstytucyjne. Kazusy

red. Monika Florczak-Wątor

Wolters Kluwer Polska, 2020
Stron: 266
Dział:
ISBN: 9788381879811
 
 
 

 

red. Monika Florczak-Wątor

Wolters Kluwer Polska, 2020

Dział:

Stron: 266

ISBN: 9788381879811

 Publikacja jest zbiorem kilkudziesięciu kazusów z zakresu prawa konstytucyjnego. Kazusy mają charakter przekrojowy, nie ograniczają się do problemów dotyczących jednego konkretnego zagadnienia. Ich tematyka oraz sposób uporządkowania w książce powiązane są z tokiem uniwersyteckiego kursu z prawa konstytucyjnego.
   Czytelnicy znajdą tu:
kazusy, podpowiedzi do kazusów (wskazane problemy wymagające rozwiązania i odpowiednie do danego stanu faktycznego przepisy),
rozdział poświęcony technice rozwiązywania kazusów.
Podział publikacji na rozdziały umożliwia korzystanie z niej zarówno podczas stopniowego zdobywania wiedzy w ciągu roku akademickiego, jak i w ramach kilkudniowej powtórki przed egzaminem.
   Adresaci:Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów przygotowujących się do zajęć, kolokwiów i egzaminu z tego przedmiotu lub przedmiotów pokrewnych (niezależnie od uczelni i trybu studiów), a także do wszelkich innych osób chcących zweryfikować swoją wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego, w szczególności do kandydatów na aplikacje prawnicze, aplikantów przystępujących do egzaminów sędziowskich, prokuratorskich, adwokackich czy radcowskich, jak również licealistów biorących udział w olimpiadach.