Publishing House
Proceed to the Publishing House

Listy pasterskie i do Filemona. Nowy Przekład Dynamiczny

Fundacja Nadzieja dla Przyszłości, 2019
Page(s): 80
Section:
ISBN: 9788363828318
 
 
 

 

Fundacja Nadzieja dla Przyszłości, 2019

Section:

Page(s): 80

ISBN: 9788363828318

Nowy Testament we współczesnym języku polskim z komentarzem filologicznym, historycznym i teologicznym

„Jestem zachwycony Nowym Przekładem Dynamicznym Pisma świętego. Język jest współczesny i wiele kwestii – przez użycie nowoczesnego słownictwa – stało się dla mnie bardziej zrozumiałych. NPD rzuca nowe światłoułatwiające lekturę Biblii. Z niecierpliwością czekam na tłumaczenie całego Nowego Testamentu”.

– Leon Paduch, muzyk, perkusista zespołu „Elektryczne Gitary”, współwłaściciel firmy GMB Pro Sound

„Nowy Przekład Dynamiczny to dzieło niezwykłe. Tłumaczenie charakteryzuje się niesamowitą klarownością, pieczołowitym oddaniem treści oryginału, świetną polszczyzną i niezwykle cenną informacją o znaczeniu słów i kontekście historyczno-kulturowym. Wierzę, że przyczyni się do pogłębienia i ożywienia wiary wielu osób w naszym narodzie”.

– Zdzisław Miara, Przewodniczący Rady Edukacji Finansowej CROWN

„Kiedy jeszcze studiowałem w USA zarządzanie i teologię, od samego początku profesorowie zachęcali nas do sięgania po różne tłumaczenia i opracowania Pisma świętego, co miało szczególne znaczenie przy studiowaniu wybranych fragmentów. Ogromną wartością Nowego Przekładu Dynamicznego jest to, że przekazuje on sens biblijnego nauczania w sposób niezwykle klarowny i jasny. Czyta się go płynnie i łatwo. Język jest nowoczesny i co ważne – unika trudno zrozumiałych zwrotów i określeń. To bardzo dobra i ciekawa alternatywa dla innych polskich tłumaczeń Biblii”.

– Daniel Lewczuk, Przedsiębiorca, prezes Executive Network i współzałożyciel GoldenLine.pl, wieloletni członek Klubu Polskiej Rady Biznesu i Amerykańskiej Izby Handlowej