Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

red. Frederic Martel

AGORA SPÓŁKA AKCYJNA, 2019
Stron: 720
Dział:
ISBN: 9788326827891
 
 
 

 

red. Frederic Martel

AGORA SPÓŁKA AKCYJNA, 2019

Dział:

Stron: 720

ISBN: 9788326827891

Dlaczego największymi homofobami są homoseksualni duchowni? Dlaczego Kościół ukrywa seksualnych przestępców w koloratkach, na wysokich stanowiskach kapłańskich? Dlaczego papież Franciszek jest tak bardzo znienawidzony przez duchownych?

w książce Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie Martel odkrywa sekrety duchowieństwaNa prośbę francuskiego socjologa i pisarza Frederica Martela kilkudziesięciu kardynałów i setki biskupów oraz księży zgodziło się udzielić wywiadów, odpowiedzieć na osobiste i intymne pytania dotyczące ich samych i Kościoła. Wśród rozmówców znaleźli się również zdeklarowani duchowni homoseksualiści, którzy odsłaniają przed nim świat, w którym muszą się ukrywać.

„Sodoma” stanowi opowieść o bolesnych konsekwencjach ukrywania własnej tożsamości i orientacji, o obu obliczach Kościoła, hipokryzji najważniejszych hierarchów kościelnych i funkcjonowaniu Kościoła w XXI wieku. Jak twierdzi Martel, to homoseksualizm kleru jest kluczem do zrozumienia pontyfikatu Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Czteroletnie śledztwo autora w trzydziestu krajach pokazuje, że to właśnie w Kościele występuje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

Frederic Martel zadaje niedyskretne pytania i uzyskuje zadziwiające i szokujące odpowiedzi. W swojej książce „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” pokazuje jak naprawdę wygląda ten świat od wewnątrz i odpowiada na pytanie dlaczego od zawsze duchowieństwu zależy na zachowaniu w Kościele konserwatywnego statusu quo.