Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej

Karol Trammer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2019
Stron: 269
Dział:
ISBN/ISSN: 9788366232334
Wydanie papierowe

39,90 35,91

Pozycja dostępna

 

Autor: Karol Trammer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2019

Dział:

Stron: 269

ISBN/ISSN: 9788366232334

Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i liczby pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowszy tabor ma problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle? 

To nie tylko efekt propagandy kolejnych ministrów, dyrektorów i prezesów spółek kolejowych, ale również skutek celowej polityki polskich rządów, niezależnie od opcji politycznej. Polscy decydenci - wbrew światowym trendom i eksperckiej wiedzy - przyjęli sobie za cel likwidację „nierentownej” infrastruktury, odbierając całym miastom i miasteczkom ich „okno na świat”. 

Czy zapaść polskiej kolei była niemożliwa do uniknięcia? Karol Trammer nie tylko opisuje kto i jak likwidował polską kolej, ale również wskazuje na polityczne mechanizmy, które sprawiły, że stała się możliwa ta piękna katastrofa polskiego kolejnictwa, a także całkiem naoczne katastrofy jak w Szczekocinach, na stacji Baby, czy w Korzybiu.