Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Pieczęcie rycerstwa śląskiego w dobie przedhusyckiej, t. 1-2

Marek L. Wójcik

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2019
Dział:
ISBN/ISSN: 9788381380072

 

Autor: Marek L. Wójcik

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, 2019

Dział:

ISBN/ISSN: 9788381380072

„Katalog [… ] jest wielkim osiągnięciem naukowym i zarazem dziełem pomnikowym, które dla kolejnych pokoleń badaczy stanowić będzie fundamentalny punkt odniesienia w badaniach nad pieczęciami, herbami i rodzinami rycerskimi na Śląsku”.

Z recenzji prof. dr hab. Mateusza Golińskiego


„Nie ma porównywalnego dzieła w skali ziem polskich. (…) Nie jest to wyłącznie dzieło sfragistyczne, ale w pewnym sensie staje się ono zarazem herbarzem szlachty śląskiej. (…) Chciałbym (...) podkreślić zasadnicze walory recenzowanej pracy (...), którą oceniam bardzo wysoko. Chodzi o publikację, która powinna stać się pewnym wydarzeniem naukowym w skali międzynarodowej (co nieczęsto zdarza się w polskiej mediewistyce)”.

Z recenzji prof. dra hab. Tomasza Jurka


„Nie ma porównywalnego dzieła w skali ziem polskich. (…) Nie jest to wyłącznie dzieło sfragistyczne, ale w pewnym sensie staje się ono zarazem herbarzem szlachty śląskiej. (…) Chciałbym (...) podkreślić zasadnicze walory recenzowanej pracy (...), którą oceniam bardzo wysoko. Chodzi o publikację, która powinna stać się pewnym wydarzeniem naukowym w skali międzynarodowej (co nieczęsto zdarza się w polskiej mediewistyce)”. - z recenzji prof. dra hab. Tomasza Jurka