Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Koreański w obrazkach. Słownik, rozmówki, gramatyka

Choi Jeong In

Wydawnictwo Edgard, 2018
Stron: 200
Dział:
ISBN: 9788366053762
 
 
 

 

Choi Jeong In

Wydawnictwo Edgard, 2018

Dział:

Stron: 200

ISBN: 9788366053762

Nowoczesny kurs, oparty na metodzie wizualnej, gdzie pojęcia objaśniane są przy pomocy zdjęć i ilustracji, co ułatwia zapamiętywanie słówek i zasad gramatycznych. Materiał powstał z myślą osobach, które rozpoczynają naukę języka koreańskiego lub chcą utrwalić podstawowe słownictwo (poziom A1-A2).

Z Koreańskim w obrazkach poznasz blisko 1000 najważniejszych słów i zwrotów, podzielonych na praktyczne grupy tematyczne: jak dom, praca, pogoda, kuchnia, zdrowie, a także wiele pojęć typowych dla kultury i tradycji Korei. Obrazkowa forma słownika ułatwi zapamiętywanie słownictwa poprzez skojarzenie z konkretną ilustracją.

W każdym rozdziale znajdziesz ćwiczenia leksykalne i poćwiczysz pisanie znaków. W sekcji opatrzonej licznymi przykładami nauczysz się podstaw gramatyki, a dzięki aktywnym rozmówkom koreańskim opanujesz podstawy komunikacji.

Kurs rozpoczyna się od objaśnienia wymowy w transkrypcji McCune’a-Reischauera, najbardziej powszechnej metody latynizacji języka koreańskiego na świecie. Każdemu koreańskiemu słówku, zdaniom i dialogom prezentowanym w tej książce towarzyszy transkrypcja ułatwiająca naukę wymowy. Całość zamyka klucz umożliwiający sprawdzenie uzupełnionych ćwiczeń.

Dzięki tej publikacji:

– poznasz 1000 słów w tematycznych słowniczkach obrazkowych,

– opanujesz podstawowe zwroty konwersacyjne w aktywizujących rozmówkach,

– przećwiczysz pisanie znaków,

– utrwalisz poznany materiał w ćwiczeniach obrazkowych,

– poznasz podstawowe zasady gramatyki i fonetyki.