Publishing House
Proceed to the Publishing House

Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom

Adam Alter

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2018
Page(s): 366
Section:
ISBN: 9788323344766
Printed edition
 

46,90 PLN 42,21 PLN

In Stock

 

Adam Alter

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2018

Section:

Page(s): 366

ISBN: 9788323344766

Oderwij wzrok od smartfona i dowiedz się, dlaczego to takie trudne!

Żyjemy w epoce uzależnień. Obsesyjnie sprawdzamy, czy pojawiła się nowa wiadomość w naszej skrzynce mailowej, nowy wpis na Facebooku albo polubienie na Instagramie. Godzinami oglądamy kolejne odcinki seriali i filmiki na YouTube’ie. Ale przede wszystkim, średnio przez trzy godziny każdego dnia wpatrujemy się w ekrany naszych smartfonów. Prawie połowa z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, a dzieci wychowane w świetle ekranów mają kłopoty z budowaniem więzi z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.

Adam Alter przekonuje, że w odpowiednich okolicznościach każdy z nas może się uzależnić, a twórcy nowych mediów dbają o to, by takich pokus stworzyć jak najwięcej. Odsłaniając mechanizmy uzależnień behawioralnych, autor wyjaśnia, dlaczego jest nam tak trudno oprzeć się udogodnieniom oferowanym przez współczesne technologie.

"Uzależnienia 2.0." tłumaczą, w jaki sposób możemy bardziej świadomie korzystać z nowych mediów, a dzięki temu łatwiej się komunikować, zarządzać finansami i wytyczać granice miedzy pracą a rozrywką. A co najważniejsze, pokazują jak zmniejszyć szkodliwy wpływ nowych uzależnień na zdrowie nasze i naszych dzieci.

"Jak gdyby chcąc jeszcze dobitniej wyrazić swoje przesłanie, Adam Alter napisał  książkę, która uzależnia, o tym, skąd się biorą nasze dzisiejsze uzależnienia. Przedstawia w niej fascynującą i pilnie potrzebną analizę jednego z najbardziej niepokojących zjawisk współczesnych czasów."
 Malcolm Gladwell

"Jeśli nie możesz powstrzymać się od tego, by bez przerwy sprawdzać, klikać, surfować i dawać lajki, odłóż na chwilę smartfona, tablet lub laptop i sięgnij po książkę Adama Altera – ważną i przełomową pozycję pokazującą, jak jesteśmy uzależnieni od nowoczesnych technik rozrywki i komunikacji, jak do tego doszło i co powinniśmy w związku z tym zrobić."
 Arianna Huffington, autorka książek "Wyśpij się!: jak zdrowy sen może odmienić Twoje życie" oraz "Spełnienie: nowy wymiar twojego sukcesu"

"Jedna z najbardziej fascynujących i znaczących książek, którą zdarzyło mi się czytać od jakiegoś czasu. Alter w kapitalny sposób pokazuje nowe obsesje, które biorą we władanie nasze życie i równocześnie daje nam do ręki narzędzia potrzebne do tego, byśmy uratowali nasze miejsca pracy, rodziny i zdrowie psychiczne."
Adam Grant, autor książek "Buntownicy: biznesowi innowatorzy zmieniają świat"  i "Dawaj i bierz"