Publishing House
Proceed to the Publishing House

Wielkie poruszenie. Pojałtańskie narracje migracyjne w kulturze polskiej

Kinga Siewior

Publisher: Instytut Badań Literackich PAN, 2018
Page(s): 518
Nowa Humanistyka, 48
Section:
ISBN/ISSN: 9788366076051
Paper edition

48,00 PLN 43,20 PLN

In Stock

 

Author: Kinga Siewior

Publisher: Instytut Badań Literackich PAN, 2018

Nowa Humanistyka, 48

Section:

Page(s): 518

ISBN/ISSN: 9788366076051

Kinga Siewior − dr, literaturoznawczyni, polonistka i slawistka. Współpracuje z Katedrą Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki UJ. Autorka monografii Odkrywcy i turyści na afrykańskim szlaku. O fotografii w polskim reportażu podróżniczym (Kraków 2012), współredaktorka Głuchego brudnopisu. Antologii manifestów awangard Europy Środkowej (Kraków 2015). Zajmuje się geopoetyką i kulturowymi studiami nad migracjami oraz środkowoeuropejskimi politykami i poetykami pamięci. 

 

Książka ta jest oryginalną, rzeczową i nienaganną pod względem naukowym rekonstrukcją doświadczenia migracji w kulturze polskiej po 1945 roku. Kinga Siewior ma znakomite rozeznanie w historii politycznej, życiu społecznym, kulturze i literaturze okresu powojennego i współczesności oraz równie imponującą erudycję teoretyczną.
Z recenzji prof. dra hab. Wojciecha Browarnego

Rozprawa Kingi Siewior jest rewelacyjna. Odkrywcza, choć poświęcona problematyce, która w ostatniej dekadzie doczekała się już kilkudziesięciu monografii; pożyteczna, mimo że autorka opowiada się po stronie komplikacji, a nie uproszczeń; wykraczająca poza literaturoznawstwo, choć ani temat, ani metoda nie wymuszały na autorce takiego poszerzenia.
Z recenzji prof. dra hab. Przemysława Czaplińskiego