Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Okręty cesarskiego Rzymu. 193-565

Raffaele D'Amato

Wydawnictwo Napoleon V, 2018
Stron: 50
Dział:
ISBN: 9788378896364
 
 
 

 

Raffaele D'Amato

Wydawnictwo Napoleon V, 2018

Dział:

Stron: 50

ISBN: 9788378896364

Okres względnego spokoju, którym cieszyło się Cesarstwo Rzymskie w swoich pierwszych dwóch wiekach istnienia, zakończył się wraz z początkiem wojen markomańskich. Następne stulecia wypełnione były niemal nieustającymi działaniami zbrojnymi, przynoszącymi rzymskiej flocie nowe wyzwania. Do jej zadań w tych czasach należało nie tylko patrolowanie wód Morza Śródziemnego, lecz także walka przeciwko najeźdźcom zaprawionym w wojnie morskiej, takim jak Genzeryk i jego Wandalowie.
Obejmujące opis badań nowo znalezionych wraków i innych znalezisk archeologicznych, jak również analizę bogatego materiału źródłowego z epoki, niniejsze opracowanie opisuje wyposażenie i taktykę rzymskiej floty, łącznie z bitwami morskimi tego niespokojnego okresu, obejmującego zdobycie Rzymu oraz odrodzenie Cesarstwa Wschodniorzymskiego pod panowaniem Justyniana Wielkiego.
Zawierający spektakularne ilustracje i dokładną analizę profili okrętów, kolejny tom miniserii  Ospreya o rzymskich okrętach opisuje końcowe etapy ewolucji rzymskiej floty w jednym z najbardziej fascynujących okresów w jej historii.