Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

300 lat milczenia. W poszukiwaniu ukrytych japońskich chrześcijan

John Dougill

AGORA SPÓŁKA AKCYJNA, 2017
Stron: 328
Dział:
ISBN: 9788326824906
 
 
 

 

John Dougill

AGORA SPÓŁKA AKCYJNA, 2017

Dział:

Stron: 328

ISBN: 9788326824906

Historia prześladowań, tajemnicy i przetrwania,
która zainspirowała MARTINA SCORSESE
do filmu "MILCZENIE"
Fascynujący reportaż i nieznana, wstrząsająca historia. John Dougill, niczym detektyw docierał do potomków ukrywających na japońskich wyspach chrześcijan. Ludzi, którzy przez stulecia musieli ukrywać swoją wiarę, której otwarte wyznawanie groziło prześladowaniami, torturami i śmiercią.
Wszystko zaczęło się w roku 1543, gdy u japońskich brzegów przypadkowo, bo zbaczając z kursu, zacumowała dżonka z dwoma portugalskimi jezuitami na pokładzie. Pierwsi Europejczycy byli nie mniej zaskoczeni mieszkańcami i ich obyczajami, co tubylcy. Podróżni pokazali zachwyconym Japończykom muszkiet. Sześć lat później - Biblię.
Jak zmieniła się przyniesiona z Europy wiara w Jezusa w zderzeniu z japońską mentalnością i kulturą? Dlaczego stała się przedmiotem nienawiści japońskich władców a jej wyznawcy byli masowo skazywani na śmierć?
Autor wplata w barwną opowieść filmy Kurosawy, wizytę Jana Pawła II w Nagasaki znaną z serialu powieść "Szogun" i syndrom "Madame Butterfly" i historię Shusaku Endo, jego "Milczenia" i spotkania pisarza z Martinem Scorsese, przez trzydzieści lat myślącym o ekranizacji, którą właśnie zrealizował.
To jedna z najważniejszych książek o Japonii, jaka powstała w ostatnich latach.
Chris Rowthorn, autor przewodników Lonely Planet Japan i Lonely Planet Kyoto
"Milczenie" Martina Scorsese kinach od 17 lutego!