Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów

red. Martyna Grądzka-Rejak , red. Dawid Golik

Wydawnictwo: WAM, 2016
Stron: 428
Dział:
ISBN/ISSN: 9788327712707

 

Autor: red. Martyna Grądzka-Rejak , red. Dawid Golik

Wydawnictwo: WAM, 2016

Dział:

Stron: 428

ISBN/ISSN: 9788327712707

Rok 1944 miał kluczowe znaczenie dla historii powojennej Polski. To wówczas na arenie międzynarodowej rozegrały się wydarzenia, które przypieczętowały zarówno jej przyszłe miejsce w Europie, jak i charakter ustanowionych na jej terytorium rządów.

Książka Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów jest w całości poświęcona międzynarodowym relacjom politycznym i wpływowi, jaki na nasz kraj mieli ówcześni przedstawiciele państw sojuszniczych, wrogich oraz neutralnych. Celem niniejszej publikacji nie jest uchwycenie perspektywy polskiej, władz na uchodźstwie czy Polskiego Państwa Podziemnego w kraju, lecz zwrócenie uwagi na perspektywę zewnętrzną - tzn. wybranych państw i narodów - w kontekście sytuacji okupowanych jeszcze ziem Rzeczpospolitej.

Wyrażamy nadzieję, że książka nie tylko przyczyni się do lepszego zrozumienia niuansów stosunków międzynarodowych schyłku II wojny światowej, lecz także będzie stanowić inspirację do dalszych badań, szczególnie tematów, które nie zostały szerzej poruszone w ramach tego opracowania.

Ze Wstępu