Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego + CD

John Teasdale, Mark Williams, Zindel Segal

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2016
Stron: 238
Dział:
ISBN: 9788323340393
Wydanie drukowane
 

47,00 42,30

Pozycja dostępna

 

John Teasdale, Mark Williams, Zindel Segal

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, 2016

Dział:

Stron: 238

ISBN: 9788323340393

Terapia poznawcza oparta na uważności to efektywny sposób na poprawę stanu zdrowia psychicznego i uwolnienie się od depresji. Jej skuteczność została potwierdzona za pomocą prób klinicznych przeprowadzanych na całym świecie.
Przedstawiony w książce program składa się z ośmiu tygodni. Autorzy proponują konkretne ćwiczenia rozwijania uważności na każdy z nich. Praktyki te, wzbogacone o przemyślenia i wątpliwości, narzędzia pozwalające na śledzenie swoich postępów oraz pomocne komentarze, prowadzą krok po kroku do zmiany. Instrukcje do ćwiczeń uważności zostały zawarte na płycie dołączonej do publikacji.

Czy można wyobrazić sobie coś wspanialszego? Dzięki przystępnej formie każdy może skorzystać z tego, opartego na badaniach naukowych, sposobu leczenia depresji.

Prof. Marsha M. Linehan, ABPP, Uniwersytet Waszyngtoński   


Autorzy przedstawiają nam praktyczny podręcznik, który uczy jak zrozumieć i wzmocnić umysł. Pomoże on uwolnić się od depresji i lęku, poprawić stan zdrowia i sposób funkcjonowania w świecie.

Dr n. med. Daniel J. Siegel, autor Mindsight   


Łatwy do zrealizowania program, który uczy nas trenować nasze umysły tak, by nie popadały w powtarzające się schematy i odnalazły spokój.

Prof. Paul Gilbert, Uniwersytet w Derby, Wielka Brytania   Dr John Teasdale zajmował stanowisko Special Scientific Appointment w brytyjskiej radzie badań medycznych Medical Research Council w oddziale nauk o mózgu i poznawaniu w Cambridge. Po odejściu na emeryturę zaczął nauczać medytacji Vipassana.

Dr Mark Williams jest profesorem psychologii klinicznej, stypendystą prestiżowej organizacji zrzeszającej naukowców Wellcome Principal Research Fellow na Uniwersytecie Oksfordzkim. Pełni także funkcję prezesa Oksfordzkiego Centrum Uważności.

Dr Zindel Segal jest posiadaczem zaszczytnego tytułu profesorskiego Distinguished Professor of Psychology nadawanego przez University of Toronto-Scarborough. Pełni także funkcję Starszego Naukowca w instytucie badawczym Campbell Family Research Institute w centrum leczenia uzależnień i zdrowia psychicznego Centre for Addiction and Mental Health.