Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Żydowski Zamość na afiszach wydanych w II Rzeczypospolitej

BIBLIOTEKA NARODOWA, 2014
Dział:
ISBN: 9788370097394
Wydanie drukowane
 

79,00 71,10

Pozycja dostępna

 

BIBLIOTEKA NARODOWA, 2014

Dział:

ISBN: 9788370097394

Kolejny album z niezwykłego cyklu antologii afiszy i plakatów, dokumentujących życie społeczności żydowskich II Rzeczypospolitej, opublikowała Biblioteka Narodowa. Tym razem autorki przybliżają czytelnikom przedwojenny żydowski Zamość, miasto w okresie pełni jego rozkwitu.

Publikacja obejmuje 135 afiszy, wybranych i zreprodukowanych ze zbiorów BN, związanych z bogatym życiem politycznym, społecznym i kulturalnym Żydów zamojskich.

Dwujęzyczne, polsko-angielskie wydawnictwo stanowi wyjątkową lekturę nie tylko dla miłośników judaików, ale też dla wszystkich zainteresowanych historią i kulturą II RP.

Dotychczas w cyklu ukazały się: Afisz żydowski w II Rzeczypospolitej; Dokumenty życia społecznego Żydów polskich (1918−1939) w zbiorach Biblioteki Narodowej; Żydowskie druki ulotne w II Rzeczypospolitej w zbiorach Biblioteki Narodowej, t. I i II; Palestyna w żydowskich drukach ulotnych wydanych w II Rzeczypospolitej; Żydowska Łódź na afiszach wydanych w II Rzeczypospolitej; Afisze Żydów lubelskich wydane w latach dwudziestych XX wieku oraz Społeczeństwo żydowskie Łukowa na afiszach wydanych w II Rzeczypospolitej.