Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Zamach na Kennedy'ego. Agenci tajnej służby przerywają milczenie

Gerald Blaine, McCubbin Lisa

Wydawnictwo Replika, 2013
Stron: 378
Dział:
ISBN: 9788376742533
 
 
 

 

Gerald Blaine, McCubbin Lisa

Wydawnictwo Replika, 2013

Dział:

Stron: 378

ISBN: 9788376742533

Zamach na Kennedy’ego sekunda po sekundzie oczami agentów ochrony

22 listopada 1963 roku w Dallas zginął John F. Kennedy.
Od tamtego momentu mnożą się teorie spiskowe, a samozwańczy śledczy co rusz rzucają oskarżenia na wyimaginowane grupy lub całkiem rzeczywistych ludzi, w tym elitarnych agentów bezpośredniej ochrony prezydenta oraz jego żony i dzieci. Łatwo było stawiać zarzuty członkom Tajnej Służby, ponieważ wszyscy zgodnie w sprawie zamachu milczeli – służbowo, co było ich obowiązkiem, i prywatnie.
Agenci Tajnej Służby owego listopadowego dnia znaleźli się w samym centrum katastrofy. Sześć sekund w Dallas odcisnęło na ich życiu piętno i pozostawiło z bezlitosnym poczuciem winy, że być może mogli temu zapobiec. Po niemal pięćdziesięciu latach traumy jeden z nich, Gerald Blaine zdecydował się wrócić do bolesnej przeszłości i zrekonstruować sytuację na podstawie relacji swoich kolegów.

Książka pozwala spojrzeć na dramatyczne wydarzenia z nowej perspektywy – ludzi, którzy dzień i noc w nieustannym napięciu strzegli legendarnego dziś prezydenta Kennedy’ego i jego równie legendarnej żony Jacqueline, ludzi, którym ta wyjątkowa prezydencka para pozwoliła się ze sobą zaprzyjaźnić, przez co ból klęski w Dallas stał się zarazem ich osobistą tragedią.

Książka doczeka się ekranizacji.
Ta książka jest o Kompanii Braci, którzy na co dzień strzegli życia prezydenta i jego rodziny. Taki też będzie nasz film - zdradził Ken Atchity, prezes produkującej obraz Atchity Entertainment.
W 2010 roku powstał już dokument filmowy na podstawie The Kennedy Detail. Program o tym samym tytule emitowany był w telewizji na kanale Discovery.