Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Zakazana historia bogów i ludzi

Jan Niżnikiewicz

Wydawnictwo: Via Medica. Wydawnictwo Medyczne, 2013
Stron: 374
Dział:
ISBN/ISSN: 9788375996937

 

Autor: Jan Niżnikiewicz

Wydawnictwo: Via Medica. Wydawnictwo Medyczne, 2013

Dział:

Stron: 374

ISBN/ISSN: 9788375996937

Jeśli masz dość zalewu informacji, które wlatują jednym, a wylatują drugim uchem, które bombardują cię bez przerwy, z prawej, lewej, walą z góry w łeb i szarpią od dołu, weź do ręki "Zakazaną historię bogów i ludzi" i zacznij czytać. Znajdziesz się w innym świecie. Polecisz w czasie i przestrzeni. O wielu rzeczach niby coś tam wiedziałeś. Trochę. Ale nie na tyle, aby zacząć o nich rozmyślać. A te pytania podstawowe: skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy? To nie żadna fikcja. Wyłącz radio, zgaś telewizor. Usiądź wygodnie i czytaj. Nie pożałujesz.
Stefan Truszczyński, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Redaktor Naczelny Forum Dziennikarzy

Jest to jedna z najśmielszych i najbardziej interesujących interpretacji historii naszej dotychczasowej cywilizacji. Bez względu na prawdopodobieństwo tez autora książka obala stereotypy o przeszłości i teraźniejszości. Poprzez obrazoburczą i prowokacyjną treść wywołuje ferment intelektualny i zmusza do refleksji. Niezaprzeczalnym walorem tekstu jest erudycja autora i sposób prowadzenia narracji dotyczące zarówno nauk podstawowych, jak i humanistycznych. Z tych wszystkich względów "Zakazana historia bogów i ludzi" wymyka się standardowej klasyfikacji Gorąco polecam!
Prof. zw. dr hab. Wiktor Pepliński, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego

Książka nie jest łatwą lekturą. Stanowi ciekawą kompilację solidnej wiedzy, religii, mitów, prowokacyjnych tez, tajnych informacji, metafizyki, zjawisk paranormalnych, fantazji, transcendencji. Pisana przez neurologa posiadającego doskonałą wiedzę o ludzkim mózgu. Tekst stanowi bardzo interesującą prowokację intelektualną. Czytając, w wielu miejscach można próbować sprzeczać się z autorem, ale trudno nie odnieść wrażenia, że o to właśnie mu chodzi. W sumie znakomite ćwiczenie krytycznego myślenia celem analitycznego rozbioru bardzo sugestywnego tekstu.
Prof. zw. dr hab. n. med. Grzegorz Opala, Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Publikację Jana Niżnikiewicza odkładałem po lekturze nie bez uczucia dojmującej grozy. Pytania stawiane przez autora będą mi się śnić po nocach. A jednak książkę tę szczerze polecam śpiochom wszelkiej maści, osobliwie takim, którzy odnoszą się z pogardą do bezmiaru ludzkiej niewiedzy.
Henryk Tronowicz, Redaktor "Dziennika Bałtyckiego"

Dzieło Jana Niżnikiewicza gorąco polecam wszystkim żądnym wiedzy o genezie i rozwoju ludzkości. Została napisana o Tych, którzy przed tysiącami lat przybyli na Ziemię, byli nauczycielami ludzkości, dostarczając odpowiedni zasób wiedzy i umiejętności potrzebny do rozwoju cywilizacji. Nazwano ich bogami, którzy pod różnymi imionami byli znani we wszystkich cywilizacjach naszego globu. Fascynującą tematykę autor przedstawił w sposób niezwykle interesujący, jako przedmiot do głębokich przemyśleń nie tylko naszej przeszłości, ale także skłaniający do refleksji o przyszłości.
Prof. zw. dr hab. n. med. Witold Juzwa, Katedra i Zakład Fizjologii, Gdański Uniwersytet Medyczny