Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Epitafium na śmierć Rock'N'Rolla

Franciszek Walicki

Fundacja Sopockie Korzenie, 2012
Dział:
ISBN: 9788392927846
 
 
 

 

Franciszek Walicki

Fundacja Sopockie Korzenie, 2012

Dział:

ISBN: 9788392927846

 Książka Franciszka Walickiego to opowieść z pierwszej ręki napisana przez człowieka, który nie bez kozery, nazywany jest Ojcem Polskiego Rock'n'Rolla. To fascynująca, nie pozbawiona refleksji, podróż przez czasy, których już nie ma, a które ukształtowały naszą rzeczywistość. To opowieść osobowości, której korzenie sięgają kresowej arystokracji, kształtowanej w wileńskim gimnazjum, ekskluzywnym liceum w Rydzynie i przedwojennej Szkole Morskiej. To historia oficera Marynarki Wojennej, dziennikarza i animatora kultury, który organizował pierwsze polskie festiwale jazzowe i pierwsze dyskoteki, a przede wszystkim, który ma na sumieniu przeflancowanie na nasz grunt rock'n'rolla, zwanego big-beatem. To on założył i kierował zespołami: Rhythm'n'Blues, Czerwono- i Niebiesko-Czarni, Breakout i SBB. To on odkrył talenty: Czesława Niemena, Michała Burano, Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i całej plejady gwiazd Polskiej estrady.

 
Franciszek Walicki, bez zbędnego sentymentalizmu, wspomina Wilno swej młodości i dziewiczy rejs "Daru Pomorza" przez Atlantyk. Odkrywa meandry wojennych życiorysów i opowiada jak to starał się naprawiać jedynie słuszny ustrój sprawiedliwości społecznej. Snuje zdystansowaną opowieść o zdarzeniach, których był nie tylko świadkiem, ale w wielu przypadkach inicjatorem lub pomysłodawcą.
 
Epitafium na śmierć rock'n'rolla to książka zarówno dla czytelników, dla których hasła: Niemen, Non-Stop, Breakout, Musicorama, SBB czy Jazz Jamboree, nie sąpustym dźwiękiem, ale też dla wielbcieli alternatywy i rapu, którzy odkrywają dopiero muzykę i sztukę lat 60-tych ubiegłego wieku. Obowiązkowa pozycja dla pokoleń wychowanych zarówno na Jarocinie i Trójce, jak i na Studiu Rytm, Radiu Luxemburg czy programach "This is Jazz".
 
Książka zawiera 106 czarno-białych ilustracji oraz 42 kolorowe.