Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Wrogowie publiczni

Michel Houellebecq, Bernard-Henri Levy

Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2012
Stron: 340
Dział:
ISBN: 9788362467709
 
 
 

 

 WCIĄGAJĄCY POJEDYNEK PISARZY MIERZĄCYCH SIĘ ZE ŚWIATEM I ZE SOBĄ NAWZAJEM

 
 
Szaleńczo zabawny duet.
 
„New York Times”
 
 
Zarażają erudycją.
 
„Financial Times”
 
 
Jeden z najbardziej wpływowych francuskich intelektualistów i najgłośniejszy współczesny francuski pisarz mierzą się we wciągającym pojedynku z samymi sobą i ze światem. Książka jest zbiorem dowcipnej i niekiedy brutalnie szczerej korespondencji autorów.
 
 
BHL: Wszystko tu jest. Pańska miernota. Moja nicość. Owa donośna pustka, która zastępuje nam myśli. Owo wspólne nam zamiłowanie do komedii, jeśli nie do oszustwa. Od trzydziestu lat zadaję sobie pytanie, jak ktoś taki jak ja mógł, i nadal może, zwodzić.
 
 
MH: Nie pragnę być kochanym wbrew temu, co we mnie najgorsze, lecz właśnie z racji tego, co we mnie najgorsze, posuwam się nawet do pragnienia, by to, co we mnie najgorsze, było tym, co ludzie we mnie wolą.
 
 
O AUTORACH
 
 
 
Michel Houellebecq - najbardziej znany pisarz francuski. Jego głośne powieści, zwłaszcza Cząstki elementarne, a także wydana tuż przed atakami z 11 września 2001 Platforma, wywołały burzliwą debatę na temat kryzysu zachodniej cywilizacji. W 2000 roku pisarz opuścił Francję, by zamieszkać najpierw w Irlandii, a następnie w Andaluzji. Za swoją ostatnią powieść Mapa i terytorium otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów.
 
Bernard-Henri Lévy - jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych francuskich intelektualistów. Zdobył popularność w latach 70. dzięki krytyce radykalnej lewicy. Opublikował dziesiątki artykułów i ponad trzydzieści książek. Wiele z nich powstało na podstawie wypraw, podczas których relacjonował najgorętsze konflikty w różnych częściach globu.