Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
W_labiryncie_znaczen

W labiryncie znaczeń

Pomniki ukraińskiego Wielkiego Głodu 1932-1933

Monografia jest efektem wieloletnich zainteresowań badawczychautorki, ma duże walory poznawcze, jest oparta na solidnychbadaniach i porusza tematykę bardzo aktualną, którejaktualność wydaje się wbrew pozorom rosnąć, nie maleć. Licznyi zróżnicowany materiał źródłowy, jaki zebrała autorka, ukazujezaskakująco wielką skalę temporalną i geograficzną, a także skalęafektu, jakie składają się na wymiary pamięci o Wielkim Głodziena Ukrainie.

Z recenzji dr hab. Marty Kurkowskiej-Budzan, prof. UJ 

 

Już na wstępie należy zaznaczyć, że jest to pozycja na rynku polskim wyjątkowa – jest jak dotąd jedynym takim szczegółowym opracowaniem poświęconym pomnikom Hołodomoru tworzonym przez wspólnotę ukraińską nie tylko w obrębie ich własnego państwa, ale także w innych krajach, które zamieszkuje diaspora.(… ) Jestem przekonana, że monografia ta będzie stanowiła bardzo ciekawą pozycję wydawniczą nie tylko dla osób zainteresowanych kulturą pamięci współczesnej Ukrainy, ale także wszystkich zajmujących się analizą różnego rodzaju miejsc pamięci.

Z recenzji dr hab. Małgorzaty Głowackiej-Grajper

Cena: 27,00 zł

Wydanie drukowane

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa