Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Poezja_Tadeusza_Micinskiego._Interpretacje

Poezja Tadeusza Micińskiego. Interpretacje


O książce:

Poezje, dramaty, powieści i eseje Micińskiego składają się na złożony, wielowątkowy i niepoddający się łatwo interpretacji artystyczny projekt, który jawi się jako wewnętrznie zdynamizowana, ale wyrazista i spójna całość. Niezwykła żywiołowość wyobraźni artysty - w połączeniu z ogromną erudycją oraz skłonnością do łączenia lub przekształcania utrwalonych w kulturze obrazów, mitów i symboli - sprawia, że lektura dzieł Micińskiego nie należy do przedsięwzięć łatwych.

Stanislaw Ignacy Witkiewicz tak o nim pisał :
Za mało na razie odczuwa ogół stratę, jaką poniosła Polska w śmierci Micińskiego. Przeważnie nie znany, nie uznany z góry przed poznaniem, posądzony o blagę i pozę, oczerniony i oplwany, zginął w ohydny, bezsensowny sposób, zamordowany przez tych, którym chciał nieść światło. Zgubiła go szczytna dawniej zasada, że artysta w Polsce musi być "pieriedowoj czełowiek" (po rosyjsku powiedział to kiedyś sam Miciński). Zaplątany w obcą sferę społecznej działalności, popełniający błędy, które jemu tylko szkodziły jako artyście, odszedł od nas wtedy, kiedy nareszcie zaczynamy go należycie oceniać i najbardziej potrzebować.


Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa