Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Pamiętać

Leszek Długosz

Wydawnictwo: Arcana. Wydawnictwo Dział Handlowy, 2015
Stron: 48
Dział:
ISBN/ISSN: 9788360940839

 

Autor: Leszek Długosz

Wydawnictwo: Arcana. Wydawnictwo Dział Handlowy, 2015

Dział:

Stron: 48

ISBN/ISSN: 9788360940839

Nowy tomik wierszy znakomitego krakowskiego poety.

Leszek Długosz – artysta i twórca spełniający się w wielu dyscyplinach – poeta, pieśniarz, kompozytor, pianista, aktor, felietonista (Czas Krakowski, Rzeczpospolita, Dziennik Polski); autor kilkunastu tomików poetyckich, płyt autorskich, wielu programów radiowych i telewizyjnych (m.in. Literatura według  Długosza, Przyjemności niedzieli...), licznych różnorodnych publikacji prasowych.

Z recitalami i programami poetycko-muzycznymi koncertuje od wielu lat w kraju i za granicą. Jedna z bardziej twórczych i znaczących postaci dawnej Piwnicy pod Baranami. Ostatnio wydał tom wspomnieniowy opatrzony bogatą dokumentacją archiwaliów Pod Baranami ten szczęsny czas... Założyciel i animator krakowskiego klubu poetyckiego „Rynny Poetyckiej”...

W tygodniku WSieci prowadzi autorską rubrykę  z wierszami. Człowiek i artysta niezależny i niestowarzyszony, nie unikający jednak  jasnych deklaracji etycznych i określonych preferencji estetycznych. Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2007, wieloletni współpracownik Arcanów.