Wydawnictwo
Kliknij aby przejść do Wydawnictwa

Krótka historia ekonomii

Niall Kishtainy

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM, 2017
Stron: 288
Dział:
ISBN/ISSN: 9788377737705

 

Autor: Niall Kishtainy

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM, 2017

Dział:

Stron: 288

ISBN/ISSN: 9788377737705

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy pieniądze naprawdę rządzą światem, zajrzyj do tej błyskotliwie napisanej książki.

Skąd bierze się bieda? Czy kryzysów ekonomicznych naprawdę nie da się uniknąć? Czy interwencja państwa w gospodarkę jest przekleństwem czy też koniecznością? Odpowiedzi na te podstawowe pytania przynosi ta jasna, zrozumiała, wręcz zabawna książka. Stroniąca od ekonomicznego żargonu jest idealną lekturą zarówno dla młodych czytelników dopiero poznających ekonomię, jaki i tych wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć historię gospodarczą oraz rządzące nią idee.

Historyk gospodarczy Niall Kishtainy w krótkich rozdziałach ułożonych w porządku chronologicznym wskazuje punkty zwrotne historii, w tym wynalezienie pieniądza, narodzenie się kapitalizmu i Wielki Kryzys. Opisuje zjawiska przedsiębiorczości i nierówności, analizuje ekonomię behawioralną i kryzysy finansowe. Przy okazji przedstawia myślicieli takich jak Adam Smith, Karol Marx czy John Maynard Keynes.

„Krótka historia ekonomii” wyjaśnia główne idee ekonomiczne oraz mechanizmy gospodarcze kształtujące współczesny świat w czasach, w których wydają się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Niall Kishtainy wykłada historię gospodarczą na London School of Economics. W przeszłości był rządowym doradcą do spraw polityki gospodarczej oraz pracował dla Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych ds. Afryki. Jest autorem „Economics in Minutes” oraz współautorem „The Economics Book”.