pl | en

Wyszukiwanie:


[ zaawansowane ]
 


Udostępnij
 

Historia Wrocławia i Śląska ma wielu oddanych wielbicieli, badaczy, szperaczy i propagatorów. Już od kilku lat spotykają się na organizowanych przez Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii otwartych prelekcjach, prezentujących czasem mniej znane, ale zawsze fascynujące aspekty lokalnej przeszłości.

W 2012 r. Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii wydało pierwszy tomik zawierający wybrane teksty tych odczytów, który cieszył się dużą popularnością. Niniejszym prezentujemy tom drugi, w którym znalazło się osiem starannie wybranych i bogato ilustrowanych tekstów.

Są to historie doprawdy niezwykłe. Dowiemy się z nich, jakie nieszczęścia nawiedzały średniowiecznych wrocławian i jak oni sobie z nimi radzili. Sprawdzimy zakres naprawdę niewdzięcznych obowiązków wrocławskich katów. Poznamy znakomity dorobek naukowy i poetycki Ślązaczek doby baroku. Zwiedzimy pałace tak ogromne, bogate i wspaniałe, że powinny trwać po wieczność – ale już ich nie ma. Pociechę znajdziemy we wrocławskich lokalach gastronomicznych, gdzie umilali czas sobie i innym gościom studenci końca XIX i początku XX w. A na koniec wraz z krasnalami zatańczymy na Świdnickiej.

Biuro Festiwalowe Impart 2016 jest partnerem wydawniczym książki w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego.


(c) Księgarnia Akademicka