Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego V

red. Emilia Kubicka, red. Małgorzata Berend, red. Aleksandra Walkiewicz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydawnictwo Naukowe, 2020
Stron: 326
Dział:
ISBN: 9788323143673
 
 
 

 

 Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców UMK w Toruniu działa od 1994 r. Prowadzi całoroczne i semestralne kursy języka polskiego jako obcego, intensywne kursy przygotowujące do podjęcia studiów w Polsce oraz zajęcia dla studentów polonistyki z Chin, którzy w Polsce realizują część swojego programu kształcenia. Szkoła Letnia Kultury i Języka Polskiego Między tradycją a współczesnością przyciąga studentów z wielu krajów świata. Kadrę tworzą specjaliści od nauczania języka polskiego jako obcego, mający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu grup międzynarodowych i wielokulturowych.

Przypadające w 2019 r. 25-lecie istnienia Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to okazja szczególna. Przygotowany dla jej uczczenia tom jubileuszowy poświęcony perspektywom glottodydaktyki polonistycznej zawiera teksty różnorodne, kształcące i niezwykle ciekawe. Ich autorzy dzielą się pasją, wiedzą i doświadczeniem, dodając swój głos do wciąż toczącej się debaty nad formą i metodami kształcenia polonistycznego obcokrajowców w zmieniającym się świecie.

ze Wstępu

Książka „Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego V” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika.