Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Katalog Archiwum Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie

Tomasz Brańka Grzegorz Buraczewski, Elżbieta Dyrda

Pro Memoria. Stowarzyszenie "Bitwy pod Pszczyną", 2017
Stron: 176
Dział:
ISBN: 9788363932701

 

Tomasz Branka – ur. w 1994 r. w Bielsku-Białej, jest mieszkańcem Żywiecczyzny (Łodygowic). Z zamiłowania jest muzykiem – skończył Samorządową Szkołę Muzyczną II Stopnia w Żywcu, zawodowo przysposabia się do zawodu samorządowca, stąd podjął studia na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Jak mówi o sobie: Interesują mnie sprawy historyczne i praca z materiałami historycznymi. Lubię odkrywać i badać to, co jeszcze niezbadane, gdyż jest to niezwykle twórczy i pochłaniający uwagę proces, który uczy nas ciągle czegoś nowego oraz często przy tym zaskakuje. Niniejsza publikacja jest jego debiutem naukowym.

Grzegorz Buraczewski – ur. w 1979 r. w Bielsku-Białej z zamiłowania jest historykiem, a z zawodu policjantem Zespołu Kryminalnego w Komisariacie IV Policji w Bielsku-Białej. Prywatnie mąż i ojciec rodziny, który podjął studia na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Niniejsza publikacja jest jego debiutem naukowym. Jak mówi o sobie: fascynuje go zwłaszcza historia XX wieku, osobliwie historia Polski na co wpływ miała jego rodzina, której członkowie walczyli w trakcie II wojny światowej w Wojsku Polskim w kampanii wrześniowej, na froncie wschodnim oraz w ruchu oporu.

Elżbieta Dyrda z urodzenia jest pszczynianką, mieszkającą wraz z rodziną w Dankowicach. Po ukończeniu szkoły średniej i założeniu rodziny podjęła studia w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej na kierunku Administracja, choć pracuje w firmie Ti Automative. Jest członkiem „PRO MEMORIA. Stowarzyszenia Bitwy pod Pszczyną 1939”. Niniejsza publikacja jest jej debiutem naukowym.