pl | en

Wyszukiwanie:


[ zaawansowane ]
 


Udostępnij
 

Książka jest kontynuacją pracy o. Norberta Golichowskiego pt.: "Cuda i łaski", wydanej w 1909 roku. Pobudką do zebrania oraz wydania cudów była wdzięczność św. Janowi za jego opiekę oraz prośba wielu ludzi, pytających o łaski uzyskane za wstawiennictwem tego Świętego. Pragnę dedykować ją wszystkim, którzy wątpią w cuda i Boską opiekę, a także w orędownictwo Świętych. Zbierając i czytając liczne, krótsze i dłuższe świadectwa zrozumiałem, że potrzebuję wiele pokory, aby wiernie służyć Bogu, jak to czynił św. Jan z Dukli. Większość spisanych w tej książce cudów nie posiada dokumentacji medycznej, ale ludzie, którzy ich doznali, są przekonani, że wydarzyły się za przyczyną św. Jana z Dukli - powiedział we wstępie książki Autor.

Książka wydana została w 602 rocznicę urodzin św. Jana z Dukli, a także z okazji XX rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dukli, który przybył tu aby kanonizować naszego Rodaka, którą będziemy obchodzić 9-10 czerwca 2017 roku. Książkę wydało Wydawnictwo Ruthenus Rafał Barski z Krosna, skład, projekty okładki i obwoluty są autorstwa Bogdana Szczurka z Dukli. Autorami zdjęć są: Juliusz Stola, o. Dobromił Godzik OFM, źródłem zdjęć jest również archiwum klasztoru oo. Bernardynów w Dukli. Książka składa się ze: wstępu, przedmowy, 8 rozdziałów.

Można będzie ją nabyć podczas Dni Dukli, na stoisku z materiałami promocyjnymi gminy Dukla, a także w Informacji Turystycznej w Dukli, ul. Trakt Węgierski 26a (I piętro na dworcu PKS).

Krystyna Boczar-Różewicz


(c) Księgarnia Akademicka