Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Gród św. Kingi

Adam Bujak, Leszek Sosnowski

Biały Kruk sp. z o.o., 2007
Stron: 192
Dział:
ISBN: 9788360292518
 
 
 

 

Adam Bujak, Leszek Sosnowski

Biały Kruk sp. z o.o., 2007

Dział:

Stron: 192

ISBN: 9788360292518

Rocznica 750-lecia lokacji Starego Sącza na prawie magdeburskim stała się okazją do zaprezentowania niezwykłej urody miasta, jednego z najstarszych w Polsce, swą historią sięgającego czasów wczesnego średniowiecza. Jest to miejsce niezwykłe - pełne cennych pamiątek z przeszłości, pereł architektury, tonące w zieleni starych drzew, ulokowane wśród niepowtarzalnego krajobrazu Beskidu Sądeckiego, przyciągające nie tylko turystów, ale także pielgrzymów przybywających do sanktuarium św. Kingi. Dzięki sprawnemu samorządowi wciąż się rozwija, dba o zabytki i środowisko naturalne. 

Na wspaniałych zdjęciach Adama Bujaka, opatrzonych rzetelnymi podpisami, zobaczymy piękno ziemi sądeckiej m.in. 600-letnią lipę, gęste lasy, pomniki przyrody, urodę wielowiekowych murów klasztornych, kościoła św. Elżbiety i odnowionego rynku brukowanego otoczakami. Fotografie ukażą nam także życie za klauzurą - duchowość i codzienne obowiązki sióstr klarysek. Przyjrzymy się także uroczystościom ważnym dla miasta, m.in. odpustowi św. Kingi i Starosądeckiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej. Interesujący tekst Jerzego Leśniaka wprowadzi nas w dzieje grodu. 

Album jest wspaniałą zachętą do odwiedzenia Starego Sącza i znakomitym prezentem na sezon wakacyjny, także dla gości z zagranicy (wersja trójjęzyczna: polsko-angielsko-niemiecka).