Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Wiersze wybrane + CD

Ewa Lipska

Wydawnictwo: a5. Wydawnictwo, 2015
Stron: 462
Dział:
ISBN/ISSN: 9788361298854

 

Autor: Ewa Lipska

Wydawnictwo: a5. Wydawnictwo, 2015

Dział:

Stron: 462

ISBN/ISSN: 9788361298854

Ewa Lipska jest jedną z najlepiej dziś rozpoznawalnych poetek. Jej wiersze w istotny sposób wpisują się w panoramę polskiej poezji ostatnich pięciu dekad. Zyskały uznanie krytyki. Uklasyczniły się w podręcznikach. I są też – po prostu – czytane, dzięki czemu stanowią ważną część krajobrazu naszej współczesności.
Bez słów zapisanych przez autorkę „Ludzi dla początkujących” nie wiedzielibyśmy czegoś ważnego o naszym czasie i o nas samych. Warto więc te słowa przypominać, warto do nich wracać. Okazją do takiego powrotu jest obszerny i znakomicie przygotowany zbiór zatytułowany „Wybór wierszy”.
Tom w twardej oprawie i na szlachetnym papierze, z dodatkiem płyty CD, na której wybrane przez siebie wiersze czyta Autorka.
„Wiersze wybrane” Ewy Lipskiej to kontynuacja serii Wydawnictwa a5, w której do tej pory ukazały się wybory Julii Hartwig, Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Cykl ten stanowi prezentację poetów - klasyków polskiej poezji współczesnej, mówiących tu własnym głosem. W przenośni – bo każdy tom jest osobistym wyborem wierszy i dosłownie – bo usłyszymy ich własne niepowtarzalne interpretacje.