Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Helena Modrzejewska - ikona stylu. Od dystansu do pokusy (pl/eng)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, 2013
Stron: 139
Dział:
ISBN: HELMOD13
 
 
 

 

Książka „Helena Modrzejewska – ikona stylu” jest katalogiem wystawy, będącej wynikiem konkursu dla młodych projektantów mody. W katalogu poświęconym wystawie można podziwiać również niezwykłą kreatywność młodych projektantów, oglądając stroje zainspirowane ubiorami artystki. Zaprezentowane zostały różne style i podejścia do mody – od projektów eleganckich i wieczorowych przez całkowicie racjonalne, codzienne aż do eksperymentalnych.

Helena Modrzejewska – ikona stylu. Od dystansu do pokusy. Warszawa 2013, format: 215 x 275 mm, stron 136, w języku polskim i angielskim.

Na wystawie zobaczymy odtworzone z niezwykłą pieczołowitością i talentem repliki kostiumów i prywatnych ubiorów Heleny Modrzejewskiej na podstawie zachowanych fotografii artystki. Są to nie tylko wspaniałe suknie, lecz także niezbędna do nich bielizna, bogactwo dodatków – repliki biżuterii, butów, koronek, aplikacji, naszyć z pereł. Modele różniące się krojem i detalami pozwalają odgadnąć, z jakiego okresu życia wielkiej aktorki pochodzą a jednocześnie pozwalają prześledzić zmieniające się trendy w modzie drugiej połowy XIX wieku i początku XX.