Wydawnictwo
Kliknij, aby przejść do Wydawnictwa

Pojedynek z Syberią

Romuald Koperski

Wydawnictwo: Grafix Centrum Poligrafii, 2011
Stron: 326
Dział:
ISBN/ISSN: 9788393266883

 

Autor: Romuald Koperski

Wydawnictwo: Grafix Centrum Poligrafii, 2011

Dział:

Stron: 326

ISBN/ISSN: 9788393266883

  ROMUALD KOPERSKI urodził się i wychował w Gdańsku. Od wczesnych lat pasjonowały go rzeczy trudne i nietuzinkowe. Prowadzi niekonwencjonalny tryb życia i para się wieloma niecodziennymi profesjami. Jest muzykiem pianistą, podróżnikiem, przewodnikiem po Syberii, dziennikarzem, pisarzem, fotografem, nurkiem oraz pilotem samolotowym.

  Do osiągnięć Romualda Koperskiego zaliczyć można pierwszą w historii udaną ekspedycję samochodową na trasie Europa-Ameryka oraz samotny spływ gumowym pontonem syberyjską rzeką Leną od źródeł w Górach Bajkalskich do ujścia w Morzu Arktycznym (4500 km). Za swoje dokonania zdobył statuę „Kolosa" i uzyskał tytuł Podróżnika Roku 1999.
    Kiedy na granicy rosyjskiej Romuald Koperski mówił żołnierzom, że jedzie do Nowego Jorku, ci śmiali się, że ma dobre poczucie humoru, ale słabo zna geografię. Tymczasem Koperski świadomie wybrał trasę swojej szalonej wyprawy...
    Książka „Pojedynek z Syberią" jest relacją z ekspedycji samochodowej wiodącej z Zurychu do Nowego Jorku przez Syberię, Alaskę, Kanadę i prawie całe terytorium USA. Nikt wcześniej nie przebył tej trasy samochodem, autor podróżował więc bez szczegółowych map i informacji.
    „Pojedynek z Syberią" jest przede wszystkim relacją z najtrudniejszego etapu, biegnącego przez tereny byłego ZSRR. Relacją opowiedzianą bardziej niż opisaną. Nie brakuje w książce opisów niesamowitych przygód, które musiały przytrafić się w kraju niedającym szans przetrwania przeciętnemu turyście. Dzięki Koperskiemu w domowym zaciszu możemy ekscytować się dziką przygodą, egzotyczna kulturą i niezwykłą przygodą.