Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Miedzy_ciemnością_a_świtem._Wybor_artykulow_i_recenzji_z_lat_1953_1969

Między ciemnością a świtem. Wybór artykułów i recenzji z lat 1953-1969

Książka Wiesława P. Szymańskiego wpisuje się do serii jego wspomnieniowo-rozliczeniowych utworów (Moje dwudziestolecie, 1998; Sam na sam z wierszem, 2000; Ogród plewiony. Opowieść autobiograficzna, 2003). Tym razem znany i ceniony historyk literatury powraca do swoich krytycznoliterackich korzeni, a właściwie działalności recenzenckiej z lat 50. i 60., kiedy to, nie będąc jeszcze związany z UJ, ściśle współpracował z "Tygodnikiem Powszechnym" i "Życiem Literackim". To zbiór najczęściej krótkich, recenzji i not, podzielonych na dwie części: O krytyce i krytykach, oraz O poezji i poetach. Z jednej strony ta zajmująca książka przedstawia rozwój Szymańskiego jako znawcy literatury polskiej i jej bieżącej produkcji, z drugiej daje niezwykle ciekawy obraz przełomu, jaki nastąpił pod koniec lat 50. zarówno w krytyce, jak i poezji.

Cena: 13,50 zł

Wydanie drukowane

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa