Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Menonici_w_Polsce_i_Prusach_w_XVI_XIX_w._

Menonici w Polsce i Prusach w XVI-XIX w.

Książka Petera J. Klassena „Menonici w Polsce i Prusach w XVI-XIX w.” to nowość w naszej ofercie wydawniczej. Prezentuje społeczną i kulturową historię grupy osadników związanych z wyznaniem menonickim. To wydawnictwo o popularnonaukowym charakterze, oparte o wieloletnie badania archiwalne w Niemczech, Holandii i w Polsce. Książka napisana jest w sposób przejrzysty i jasny. Opracowaniem naukowym publikacji zajął się dr Michał Targowski.

Peter J. Klassen to emerytowany profesor historii, związanym z Uniwersytetem Kalifornijskim w amerykańskim Fresno. Pochodzi z rodziny menonickiej, karierę poświęcił badaniom przeszłości reformacji, zwłaszcza dziejów anabaptyzmu. Jest autorem licznych monografii naukowych i artykułów.

„Menonici w Polsce i Prusach w XVI-XIX w.” to cenna publikacja dotycząca dziedzictwa kulturowego Polski, wypełniająca lukę braku większej liczby polskojęzycznych opracowań naukowych i popularnonaukowych poświęconych tej tematyce. To kompendium wiedzy o menonitach, żyjąc na ziemiach polskich przez cztery wieki. Mimo, że po w 1945 r. nastąpił ich masowy exodus, to pozostały po nich liczne, materialne ślady bytowania w nadwiślańskim krajobrazie. Książka jest uzupełnieniem projektu budowy Olęderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa