Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Dylematy_i_nadzieje._Polskie_ugrupowania_polityczne_w_Wilnie_wobec_sprawy_agrarnej_w_dwudziestoleciu_miedzywojennym

Dylematy i nadzieje. Polskie ugrupowania polityczne w Wilnie wobec sprawy agrarnej w dwudziestoleciu międzywojennym

Praca Przemysława Dąbrowskiego dotyczy ważnej problematyki. Obejmuje zagadnienia związane ze stosunkami własnościowymi na wsi w okresie dwudziestolecia międzywojennego,a zwłaszcza kwestie reformy agrarnej. Temat został ciekawie skrojony i niebanalnie ujęty. Zaprezentowano go bowiem przez pryzmat różnorodnych poglądów, programów i opinii formułowanych przez różne ugrupowania polityczne. Dzięki temu stanowi ciekawą panoramę polityczną dwudziestolecia, ukazaną wprawdzie w jednym, ale za to bardzo istotnym ze społecznego punktu widzenia, aspekcie. Temat, zawężony geograficznie do terenu ziemi wileńskiej, wpisuje się w - niezbyt często podejmowane w polskiej literaturze naukowej - badania nad tym obszarem. Uzupełnia obraz międzywojennego Wilna o działające tam polityczne ugrupowania, które Autor przypomniał i przybliżył czytelnikowi(...).

Z recenzji wydawniczej

dr hab. Małgorzaty Materniak-Pawłowskiej

Cena: 27,00 zł

Wydanie papierowe

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa