Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Teksty_nienaukowe

Teksty nienaukowe

Dla kogoś, kto przez ponad 40 lat zajmował się nauką, teksty nienaukowe to zwykle takie, dla których miejscem jest kosz na śmieci lub jakaś teczka z niepotrzebnymi papierami.; a ta prędzej czy później trafi na makulaturę. Tak też miało być z zawartością niniejszego tomu, gdyby nie decyzja mego niegdyś studenta, a obecnie prezesa wydawnictwa Księgarnia Akademicka. Uznał on, że nienaukowe pisarstwo jego nauczyciela akademickiego, powstałe w innej epoce, a przede wszystkim w innym ustroju, trzeba ocalić – jako świadectwo przeszłości. A ponieważ nie mam zwyczaju lekceważyć swoich studentów (także byłych), zebrałem w jednym tomie część tego, co się zachowało z tamtych czasów. Czytelnik będzie mógł sobie przypomnieć albo wyobrazić, jak to było pół albo ćwierć wieku temu; kiedy jeszcze istniała cenzura i nie wszystko dało się napisać wprost. A może tylko skonstatować, że niewiele się zmieniło...

Od Autora

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa