Księgarnia
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Propozycje wydawnictwa
Trybunal_Kompetencyjny._Kolegium_Kompetencyjne._Geneza._Dzialalnośc._Wspolczesnośc

Trybunał Kompetencyjny. Kolegium Kompetencyjne. Geneza. Działalność. Współczesność

Monografia stanowi wnikliwą analizę polskich zagadnień ustrojowych z zakresu sporów o atrybucję władz, czyli konfliktów między władzą wykonawczą (administracyjną) a sądowniczą. W szczególności dotyczy działalności Trybunału Kompetencyjnego (1925-1939), a także Kolegium Kompetencyjnego przy Sądzie Najwyższym, które powstało w latach 80. i działało do końca 2003 r. autor oparł się nie tylko na pozycjach książkowych, czasopiśmienniczych, ale również wykorzystał, nigdy dotąd niezebrane, materiały archiwalne oraz orzecznictwo z zakresu rozstrzygania sporów kompetencyjnych. Studium niewątpliwie zapełnia istniejącą od lat lukę
w literaturze przedmiotu.

Zostań z Nami! Dołącz do naszego newslettera!

My husband loves books. I think that book is the perfect gift for all holidays. I would definitely recommend BookLovers to my family and friends.

Laura Priston

I love read romance books. Is so amazing to have your love story in a book that you can always look back on and never forget how much you love each other.

Joel Morris

Chciałem tylko napisać, że przyjemna ta Wasza strona. Z łatwością znalazłem co chciałem i książki przyszły na czas. Trzymajcie tak dalej!

Dean White
Telefon: +48 12 421 13 87
E-mail: lp.akcimedaka@akcimedaka
Adres: ul. św. Anny 6,
31-008 Kraków
Modernizacja strony dofinansowana przez:
Logo Ministerstwa